Olejek Tea Tree

Poznaj wszechstronne zastosowanie oczyszczającego olejku z drzewka herbacianego Love Nature Tea Tree. Raz w roku można go kupić w wyjątkowej cenie 9,99 zł – skorzystaj z okazji!

Olejek Tea Tree z organicznym wyciągiem z drzewa herbacianego ma wiele niesamowitych właściwości. Warto dodać, że drzewa herbaciane z plantacji Oriflame pochodzą z organicznych upraw. Ich liście są starannie zbierane i destylowane parowo – tak otrzymuje się olejek.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, dwunastokrotnie silniejszym od kwasu karbolowego lub fenolu, powszechnie używanych środków dezynfekujących, pięciokrotnie silniejszy od penicyliny. Ma tę zaletę, że jest zarówno odczulający, jak i nietoksyczny i może działać skutecznie przeciwko wielu schorzeniom wywoływanym przez bakterie, wirusy i grzyby. Jego zapach skutecznie odstrasza owady. Przeciwdziała skutecznie oparzeniom, otarciom, podrażnieniom, naciągnięciom mięśni, ukąszeniom owadów, alergiom, egzemie, łuszczycy, wysypce dziecięcej, potówkom, półpaścowi, zapaleniu dziąseł i zębów, zapaleniu ucha, grzybicy paznokci, hemoroidom, wysypkom, chorobom oczu, oparzeniom słonecznym oraz problemom menstruacyjnym. Tea Tree Oil stosuje się w aromaterapii i weterynarii. Czy to możliwe, aby ten sam preparat pomagał w tylu problemach zdrowotnych? A jednak! Olejek z drzewa herbacianego okazał się skutecznym środkiem przy tak wielu dolegliwościach, że aż trudno w to uwierzyć. Dzieje się tak dlatego, że choroby te powodowane są przez bakterie, grzyby, a olejek ten właśnie jest najsilniejszy ze znanych antyseptyków. Działa zarówno powierzchniowo, jak i penetruje w głąb skóry. Nazwa drzewka nie ma nic wspólnego z herbatą. Nazwał je tak sławny angielski podróżnik – James Cook, obserwując jak liście z drzewa opadają do wody i zabarwiają ją na kolor herbaty.

W jaki sposób go używać?

Używać w bardzo małych dawkach. Można aplikować dzieciom po 2 tyg. od narodzin. Formy stosowania mogą być różne: olej można rozetrzeć na zaatakowanych miejscach, można z niego przygotować tonik do twarzy lub środek do płukania gardła, stosując przy tym 2-3 krople olejku. Można również zmieszać 1-3 krople olejku z kremem lub olejkiem farmaceutycznym i używać do masażu. Do kompresu i okładu w zupełności wystarcza 1-2 krople na pełną wannę. W celu odświeżenia powietrza wystarcza 1-3 krople.

W jakich przypadkach możemy używać Tea Tree Oil?

 • UKŁAD ODDECHOWY:
  Bakteriobójczy i przeciwwirusowy, pomaga zwalczać przeziębienia i grypę, łagodzi choroby gardła, zapalenie migdałów i choroby dziąseł. Łagodzi objawy zapalenia oskrzeli. Stosuje się go w płukankach do gardła i jamy ustnej, kompresach, inhalacjach, kominkach aroma-terapeutycznych lub przez nacieranie. W celu zmniejszenia dolegliwości w nieżycie gardła, w zapaleniu zatok przynosowych, przeziębieniu, przy męczącym kaszlu, wydzielinie zalegającej oskrzela należy odmierzyć kilka kropli olejku na chusteczkę i wdychać głęboko.
 • SKÓRA I URODA:
  Oczyszczający, chłodzący i przeciwgrzybiczy, zwalcza czyraki i wypryski, koi oparzenia słoneczne, pomaga w gojeniu się ran i chroni je przed infekcjami. Drobne oparzenia spłukuje się obficie wodą, a następnie smaruje czystym nierozcieńczonym olejkiem. Przeciwdziała grzybicom skóry i powstawaniu zanokcicy. Jest stosowany w maseczkach, kompresach, kąpieli stóp i rąk lub do nacierań. W tym celu do wody do moczenia stóp należy dodać 5-10 kropli olejku. W celu leczenia zmian skórnych wywołanych przez trądzik należy przy pomocy wacika nanieść jedną kroplę nierozcieńczonego olejku na każdą z krostek. Zabieg trzeba powtarzać 1-2 razy dziennie. Można również stosować rozcieńczony olejek w postaci toniku do twarzy. Ukąszenia, użądlenia oraz pęcherzyki i nadżerki w opryszczce wargowej smaruje się czystym, nierozcieńczonym olejkiem herbacianym.
 • TRĄDZIK, WYPRYSKI:
  Delikatnie wsmarować olejek lub 2-3 krople oleju wymieszać z kremem, pocierać. Zrobić z 5 kropli tonik do oczyszczania twarzy.
 • UKŁAD TRAWIENNY:
  Bakteriobójczy, przeciwgrzybiczy, zmniejsza owrzodzenia jamy ustnej, likwiduje pleśniawki, łagodzi nieżyt żołądka i jelit, likwiduje biegunkę Jest również skuteczny w przypadku zatruć pokarmowych.
 • UKĄSZENIA OWADÓW:
  2-3 razy nacierać olejkiem.
 • OBOLAŁE DZIĄSŁA, NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST I OSAD NA ZĘBACH:
  3-5 kropli rozmieszać z wodą, płukać 2 razy dziennie. Można również stosować kroplę bezpośrednio na szczoteczkę Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i parodontozie.
 • BÓLE GARDŁA:
  Płukać roztworem z 2-3 kroplami olejku na 1/2 szklanki wody.
 • ZAPALENIE UCHA ŚRODKOWEGO, BÓLE USZU:
  2-3 krople olejku na waciku wprowadzić do ucha, powtarzać 3x dziennie przez 3 dni.
 • ALERGIE SKÓRNE:
  10 kropli olejku dodać do kąpieli lub pocierać chore miejsce.
 • KLESZCZE:
  Posmarować olejkiem (1-2 krople) i po chwili kleszcze można usunąć. Jednocześnie miejsce to dezynfekujemy.
 • GINEKOLOGIA:
  Przeciw grzybicy, może pomóc w usuwaniu pleśniawek pochwy. Stosowany do nasiadówek, natrysków, kąpieli i nacierań. Do kąpieli dodać 6 kropli olejku. Zastosowanie w tamponie: olejek jest łagodny i mimo silnego zapachu może być wprowadzany do pochwy bez rozcieńczania. Uwaga! Żaden inny olejek nie może być stosowany w ten sposób. Dwie krople czystego olejku z drzewa herbacianego nanieść na wilgotny tampon i umieścić go w pochwie. Pozostawić na 3-4 godz.
 • POPARZENIA (również od słońca).
  Po schłodzeniu wodą natrzeć lub polać olejkiem poparzone miejsca lub zastosować chłodną rumiankową kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.
 • RANY I ZRANIENIA:
  W celu dezynfekcji polać bezpośrednio ranę. W oparzeniach, grzybicach, ukąszeniach owadów, otarciu, przy półpaścu i opryszczce aplikujemy czysty 100 % olejek bezpośrednio na chore miejsce.
 • PROBLEMY Z WŁOSAMI ( ŁUPIEŻ, GRZYBICA, ZAPALENIA SKÓRY):
  Dodajemy 2 krople czystego olejku do szamponu, na 250 ml – 10 kropli olejku.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zastosowania tego olejku, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!  Dajcie znać, jakie macie doświadczenia z tym produktem.

Olejek Tea Tree kupicie w promocyjnej cenie 9,99 zł (standardowa 34,90 zł) w e-sklepie – link o tutaj lub jeszcze dodatkowo -20% taniej (czyli za 7,99 zł) po rejestracji o tutaj 🙂 Polecamy zrobić zapasy, bo taka cena zdarza się tylko raz w roku!